Форум о прекрасном: Турции и всем, что с ней связано

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.

Bugün ne yaptınız?

Сообщений 1 страница 50 из 102

1

Burda Paylaşın

İlk olarak Ben Paylaşim
Bugün hiç bir şey yapmadım...sadece uyudum ve 1001 gece seyrettim ya siz?)

+2

2

bütün gün boyunca tezimi yazmaya çalıştım [взломанный сайт]

0

3

Bugun sutlac yaptim, guzel olmadi ama :'(

0

4

Melek1984 написал(а):

Bugun sutlac yaptim, guzel olmadi ama

Niye? ne oldu?
Bugün 1001 gece seyrettim her zamanki gibi :playful:

0

5

Ben de bugun ise gitmedim, hasta cocugumla evde oturdum...

0

6

Bugün oğlum ıle раrkda gezmışık.Bebeyım salıncak sallamağı çok sevıyor.Sonra çalıştım,kadın ıçın kostümü diktım.

0

7

elina написал(а):

Bebeyım salıncak sallamağı cok sevıyor

Benimki de seviyordu ):

0

8

elina
siz oruç tutuyor musunuz?

0

9

natusek написал(а):

elina
siz oruç tutuyor musunuz?

Selam!Nasılsınız?Oruçu tutumuyorum.Bes siz tutuyor musunuz?

0

10

Oruçu tutumtyorum,çünkü oğlum sadece benımle iyi yeyor.Bebeyım çok küçük-1,5 yaştı.

0

11

bugün sadece Samanyolu dizisin seyrettim.....yarın çalışıyourum....çok yoruldum....çünkü yol çok uzak

(просьба, исправьте если есть ошибки....давно не занималась, позабыла правила которае учила)

0

12

herkese slm)) :jumping:
bugün alışveriş yaptım bundan sonra diş hekime gittim...hehee çok korktum ama orada beni hiç kımse eziyet etmedi..sonra eve giderken beni bir arkadaş aradı..çok mutlu oldum :blush:
ya siz neler yaptınız? :question:

0

13

ben bugün hıç bir şey yapamadım....tek kız kardeşimmen ınternete temasladım.  o Çinde yaşıyor ve okuyor.  :cool:

aaa....sonra kız arkadaşıma mektup yazdım.  o Antalıyada yaşıyor....  eylül ayında Antalıyaya gitmek istiyorum.  :flag:

ya  siz ne yaptınız?

0

14

ayanur написал(а):

eylül ayında Antalıyaya gitmek istiyorum

ahh bende istiyorum)) hehe ama param simdi yok :disappointed:

0

15

bugün türkçe öğreniyordum ve rüyamda İstanbul'a gidiyordum

0

16

ayanur написал(а):

o Çinde yaşıyor ve okuyor.

süper ya))  :cool: benım kız arkadaş cince öğrenıyor)

0

17

viviam написал(а):

rüyamda İstanbul'a gidiyordum

ahh Istanbul...bende Istanbulu zaman zaman rüyamda görüyorum...cünkü orada benim sevgilim yaşıyor.. :love:

0

18

kadife написал(а):

cünkü orada benim sevgilim yaşıyor.

İstanbul'da benim sevgilim yok ve İstambul'da hiç gitmedim, ama bu şehiri bakmak çok isteyorum

0

19

viviam написал(а):

gitmedim, ama bu şehiri bakmak çok isteyorum

bende oraya hiç gıtmedım ama bır gün mutlaka zırayet edeceğım ve kım bılır...belkı orada kalacağım.. :love:

0

20

ben bugün çok mutluyum, cünkü kız arkadaşım şimdi yanımda çalışıyor. :cool:

0

21

Bugün işe gittim kız arkadaş ile. O bizimle de çalışmak istiyor, ama türkçe çok az biliyor. Nedenle onun için müdür çok küçük maaş verdi, kız kabul etmedi. Ve benim maaş hakkında konuştuk. Her kuruş için vuruştum ama güzel olacak  :crazy:

0

22

sonuncu bölümü "Acı hayat" izledim... ağaladım  :'(

0

23

butun gün evde oturdum hiç bir şey yapamadım

0

24

Bütün gün çalışıyordum. Off işten ne kadar bıktım ki! Peki, tatile gittim artık, ama bu çarem olmamış galiba. İşyerimde her dakika sadece yatıp uyumak istiyorum. Ama her şeye rağmen eşek gibi çalışmam lazım. Bu dünyada neden hiç adalet yoktur? Kimse cevabını biliyor mu acaba?)
Ayrıca aklım çok karışıktı. Bugün Salıdır diye düşündüm. Kanal D açıp Mükemmel Çift dizisini dekliyordum. Ama ... boşuna. Pazartesi sendromu işte bu  :D
Neyse Türkiye’den döndükten sonra Türkçe konuşmayı özledim. Ama çok ilginç bir şey budur. Orada utanıyordum her zaman. Konuşmak çok zordu ve hiç hoşuma gitmedi. Kursumda ise konuşmamız benim için yeterli olmadı. Bir iki saat konuşa konuşa geçti. Bir iki saat daha durmadan konuşabilirdim. Anlat bakalım sözünle başladık. Sonra neden, niçin, nasıl gibi binlerce soruna cevabımı veriyordum. Çok güzel vaktimi geçirdim kursumda. İşime gitmeden sadece hoş şeylerle uğraşmak istiyorum. Her şey istediğime göre olursa ne kadar güzel olurdu)))

Отредактировано kalomira (2010-07-06 08:13:53)

0

25

kalomira написал(а):

Kanal D açıp Mükemmel Çift dizisini dekliyordum. Ama ... boşuna. Pazartesi sendromu işte bu  :D

Mükemmel çift bugün=), yani Salı günü ==)

kalomira написал(а):

Orada utanıyordum

Ben de utanıyorum, çünkü yabancı olduğumu anlıyorlar.
Mesela bir kız '' Çalışıyor musunuz?'' diye soruyor
Ben ''Hayır, okuyorum''.
Kız: ''AAAa, yabancı mısınız?''
==))))

0

26

natusek написал(а):

Mükemmel çift bugün=), yani Salı günü ==)

Evet, evet, nihayet)
Sadece dün gününü şaşırdım. Ama bugün seypetip seyretmeyeceğimi kesinlikle söyleyemiyorum. Yani karar vermedim artık. Çünkü fulbol da var! Çok zor bir seçim yapmam gerekir.

natusek написал(а):

Ben de utanıyorum, çünkü yabancı olduğumu anlıyorlar.
Mesela bir kız '' Çalışıyor musunuz?'' diye soruyor
Ben ''Hayır, okuyorum''.
Kız: ''AAAa, yabancı mısınız?''

Benim yabancı olduğum konuşmadan açıktır. Ben dolmuşta bile 'müsait bir yerde' diye bağırmaktan utandım. Herhalde arkadaşlarımla rahatça konuşabilirim. Ancak bu yeterli değil)) Yani benim için

0

27

kalomira написал(а):

Çünkü fulbol da var! Çok zor bir seçim yapmam gerekir.

şimdi seyrediyoruz=)))
1-1
sen Mükemmel çift mi seyrediyorsun?

0

28

natusek написал(а):

sen Mükemmel çift mi seyrediyorsun?

yooo
ne futbol ne de diziyi izledim. Her şey kaçırdım) Arkadaşımla buluştum, her akşam sohbet dedikodu yapıyorduk. Bence daha iyi seçim budur))

Nasıl bir karşılaşmaydı? İlginç miydi? Latin Amerika'nın en son umudu kesildi, ne yazık ki

Отредактировано kalomira (2010-07-07 04:15:07)

0

29

kalomira написал(а):

Nasıl bir karşılaşmaydı? İlginç miydi? Latin Amerika'nın en son umudu kesildi, ne yazık ki

çok ilginçti. 3-2. Hollanda kazandı.  :disappointed:
Bugün Almanya- İspanya yarı final maçi :flag:  Seyredecek misin?

0

30

natusek написал(а):

Seyredecek misin?

Tabi ki  :jumping:
Ama bir takımı tutmayacağım. Sadece güzel bir karşılaşma bekliyorum.

0

31

Mən isə bugün yarı final yarışı baxmayacağam, çünki sevgilimlə olacağam :love:  Amma sonra final yarışı onunla baxaraq.

ПС Извините за мой азербайджанский турецкий  :D  Читаю иногда эту тему, пытаюсь понять.

+1

32

Seyidova написал(а):

Amma sonra final yarışı onunla baxaraq.

yarı final değil sanırım, final olacak o zaman, değil mi?

Seyidova написал(а):

Читаю иногда эту тему, пытаюсь понять.

Ah, ne güzel)) Ama uzun zamandır kimse yazmadı.
Başarılı mısın bu konuda? :D

Seyidova написал(а):

Извините за мой азербайджанский турецкий

herhalde çok güzel. Biz Türkçe, sen ise Azeri konuşacaksan, birbirimizi alnayabiliriz

PS ben geveze gibiyim burda))

Отредактировано kalomira (2010-07-07 12:13:17)

+1

33

kalomira написал(а):

yarı final değil sanırım, final olacak o zaman, değil mi?

Не до конца поняла это.

kalomira написал(а):

Başarılı mısın bu konuda?

Belə dəəə :insane:

kalomira написал(а):

herhalde çok güzel. Biz Türkçe, sen ise Azeri konuşacaksan, birbirini alnayabiliriz

В любом случае очень хорошо. Мы по-турецки, а ты по-азербайджански будем говорить, друг друга можем понимать. - Evet  :jumping:

0

34

Seyidova написал(а):

Belə dəəə

aferin sana ))

Seyidova написал(а):

Не до конца поняла это.

ну, ты написала - sonra final yarışı onunla baxaraq. - но потом посмотрим с ним полуфинал. Я ответила, я думаю, не полуфинал, тогда уже бедт финал :)

0

35

kalomira написал(а):

final yarışı

Финальный мачт. Yariş - соревнование, матч. Полу=yarısı было бы.

Отредактировано Seyidova (2010-07-07 14:20:16)

0

36

Да, ступила  :D
А в азербайджанском оно винительным падежом не должно оформляться?

Отредактировано kalomira (2010-07-07 16:31:17)

0

37

ну я в винительный и обратила: final yarışı. Надеюсь, что düzdür :)

0

38

подумала, что это изафет. + к нему надо винительный - смотрю что. Но короче, önemli değil :P

0

39

Seyidova написал(а):

Amma sonra final yarışı onunla baxaraq

- yarışına baxaraq.

Seyidova написал(а):

ну я в винительный и обратила: final yarışı.

- final yarışı, Mundialın final matçını.

+1

40

kalomira написал(а):

Azeri konuşacaksan, birbirimizi alnayabiliriz

Azerice konuşursan - если ты будешь говорить по-азербайджански,
Azerice konuşacaksan - если ты собираешься говорить по-азербайджански.

0

41

Olga Maximenko, спасибо) Буду знать.Я с условностями плохо дружу :)

0

42

kalomira, это не страшно,

koşul kipi только на 5-м уровне проходят.

0

43

TV izledim!

0

44

tepende ne güneş vardır ne de ay.. üşengeçlikten kalma bir şezlong, sol kıyı şeridinin ışıkları, sağ kıyı şeridinin ışıkları ve sırlarını paylaştığın eftelya'ya kadar uzanan deniz.. birkaç boş bira şişesi ve rüzgarın senden alıp götürdüğü sigaranın dumanı.. o duman denizin üstünde yoğunlaşır onun silüetine dönüşür, alıp götürür seni senden rüzgara katıp, içine sürükler.. üşürsün karanlıkta tek, yıldızları yorgan yapmak istersin üzerine, dalıp gidersin.. mp3 çalarındaki, unutulmaya yüz tutmuş, artık kimsenin paylaşmadığı o eski şarkılara sığınırsın.. seni oraya sürükleyen ne eftelya'dır, ne ayşe ne de mayşe.. karadeniz'in öteki yakasındadır, ya anya ya da bir katya.. keşke okusa dersin şu yazdıklarını, ona yazıldığını bilse.. sonra o umarsamazlıkları gelir aklına; hiç olmayan oymuş gibi davranmayı bilemediğinden yine kıvranan sen olursun.. yeni başlangıçlar, yine kendi kendini kandırmacalar sızar aklına, bir umudun arkasına gizlenir.. bilinçaltına işlemiştir o, örtsen de üzerini şimdilik alkollle, çıkacaktır karşına en zayıf olduğun bir anda yine yeniden.. bu hikaye bitmez kendini tüketmedikçe.. ve tüketmişsindir de.. ve bunlar yeni bir başlangıcın ilk satırlarıdır...

0

45

Merhaba. Ben bugün hiç yapmadım, bütün gün televizyon seyrettim, çünkü dün çok yoruldum

Отредактировано meyveler (2011-04-11 03:37:11)

0

46

bügün ben çok tembelim  :blush:
televizyon seyrettim

0

47

Bugün çok yoruldum...Alışveriş yaptım

0

48

G?lbahar написал(а):

.Alışveriş yaptım

:cool: